دفتر تهران
دفتر تهران
دفتر مشهد
تلفن تماس : 02128427623 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00
تلفن تماس : 05136021407 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00

چگونگی معرفی مکتب شریف | معرفی استارتاپ مکتب شریف

دلــــتــــا گـــروپ > بلاگ > وبلاگ > استارتاپ ها > چگونگی معرفی مکتب شریف | معرفی استارتاپ مکتب شریف
  • 0

چگونگی معرفی مکتب شریف | معرفی استارتاپ مکتب شریف

مکتب چیست؟

مکتب شریف به عنوان اولین مدرسه‌ی برنامه‌نویسی در ایران با هدف توسعه‌ی دانش نرم‌افزاری در کشور و تأمین نیازمندی‌های نیروی انسانی خود و شرکت‌های فناوری اطلاعات، تربیت جوانان متعهد و علاقه‌مند به پیشرفت در عرصه‌ی فناوری اطلاعات را در دستور کار خود قرار داده است. حضور انبوه جوانان مستعد و جویای کار که نیازمند آموزش و راهنمایی صحیح در این عرصه هستند، مهم‌ترین انگیزه‌ی ما برای گام برداشتن در این مسیر است.

دلتاگروپ ، ارائه دهنده  خدمات طراحی اپلیکیشن های آنلاین ، طراحی سایت سئو و بهینه سازی سایت تو یک خدمات شتابدهی  می باشد.

درخواست شما را در کمترین زمان ممکن با بهترین هزینه و بالاترین کیفیت مطابق با امکانات مورد نیاز شما تحویل میدهیم

تلفن تماس :   1058 937 0912    7623  2842  021

مکتب شریف گروهی متشکل از نخبگان است که ماموریت آن سرازیر کردن جریانی از نیروهای توانمند و متعهد برنامه‌نویس به سوی صنعت نرم افزار ایران است. مکتب اولین مدرسه‌ی برنامه‌نویسی ایران است که با دوره‌های آموزشی بلند مدت و عملیاتی خود، امکان تربیت پر بازده نیروی کار جوان و خلاق و در عین حال متعهد را فراهم می‌کند

مکتب شریف برنامه نویسی

مسیر مکتبی شدن …

ثبت نام در مکتب

گزینش اولیه

گزینش‌ کارجویان برتر بر اساس نمره‌ی آزمون ورودی و سوابق تحصیلی و کاری

 

ارزیابی عملی

برگزاری دوره یک هفته‌ای ارزیابی عملی برای بررسی عملکرد کارجویان

 

بررسی نتایج و ثبت‌ نام

متخصصان مکتب در این مرحله نتایج کارجویان شرکت‌کننده را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و فرآیند ثبت نام آغاز می‌گردد

 

آموزش صفر تا صد

کاروندان پذیرفته‌شده در مراحل قبل، تحت آموزش‌های کارگاهی مکتب قرار می‌گیرند

 

دوره‌های آموزشی-استخدامی

یکـی از مشکلات جـدی و اساسی شرکت‌ها و سازمان‌‌های فعال در حـوزه‌ی فناوری اطلاعات برای انجام پروژه‌های نرم‌افـزاری، کمبود نیروی برنامه‌نویس توانمند است. شرکت‌ها سالانه هزینه‌های زیادی برای جذب برنامه‌نویسان و هماهنگ کـردن آن‌ها با نیازهای خود صرف می‌کنند و با این حال در اکـثر اوقات به اهداف خود دست نمی‌یابند. از سویی تعداد بسیار زیادی از دانش‌آموختگان جویای کار در حوزه‌ی فناوری اطلاعات به دلیـل عدم کسب مهـارت‌های عملی، نمی‌توانند فعالیت‌های مورد نظر شرکت‌ها را به‌ نحو شایسته‌ای انجام دهند. بنیان‌گذاران مکتب به‌ منظور رفع شکاف میان نیازمندی شرکت‌­ها و خروجی دانشگاه‌ها تلاش کرده‌اند تا بستر مناسبی برای پرورش علاقه‌مندان به حوزه‌ی برنامه‌نویسی فراهم کنند. بدین منظور، مکتبشریف با الهام از صنعت جهانی و رو به‌ رشد مدارس کدنویسی (Coding Bootcamp)، برای اولین بار در ایران اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی-استخدامی به‌ شیوه‌ی بلندمدت و کارگاهی کرده است.

شیوه‌ی برگزاری

یک برنامه‌نویس هنگامی می‌تواند به عنوان عضو مفید گروه‌های توسعه‌ی نرم‌افزار نقش ایفا کند که مجموعه‌ای از دانش‌های مرتبط با حوزه‌ی کاری خود را دارا باشد. برنامه‌نویسان موفق عموماً عـلاوه بـر تخصص در یک زبـان بـرنامه‌نـویسی، با سایر مهارت‌های مـوردنیاز توسعه‌ی نرم‌افزار مانند پایـگاه داده، سیستم‌عامل، شبکه، ابزارهای کنترل نسخه، مستندسازی، الگوهای طراحی، و همچنین توانمندی‌های عمومـی دیگری مـانند کار گروهی و یـا یادگیری موضوعات جدید آشنا هستند. متقاضیان پس از طی مراحل گزینش با حضور در یک دوره‌‌ی چهار الی پنج ماهه، مجموعه‌ مهارت‌های لازم برای حضور در پروژه‌های کاری را کسب می‌کنند. طی این دوره، افراد به صورت دو روز تمام‌وقت در هفته در مکتب حضور می‌یابند و بـه صورت کارگاهی به یادگیری و تمرین مهارت‌ها می‌پردازند. دانش‌آموختگان مـکتب پـس از پایان دوره و استخدام در موقـعیت‌های شغـلی مرتبط، بخش عمده‌ای از هزینه‌ی آموزش را به تدریج از حقوق ماهیانه‌ی خود پرداخت خواهند کرد.

ما یک تیم پرانگیزه و با تلاش از دانشگاه صنعتی شریف هستیم که به دنبال انجام کارهای بزرگی در داخل کشور است. ما مشکلات صنعت فناوری اطلاعات کشور را مدت‌هاست که از نزدیک می‌بینیم و دغدغه حل بخشی از این مشکلات مدت‌هاست که با ماست.

از تابستان ۹۴ کاری جدی را تنها با یک تیم ۳ نفره، در شتاب‌دهنده شریف شروع کردیم و با امید و لطف خدا توانستیم حرکت به سمت هدفمان را آغاز کنیم. سعی کردیم نیاز برنامه‌نویسان، دانشگاه‌ها، مدارس و شرکت‌ها را در زمینه برنامه‌نویسی و دنیای نرم‌افزار ببینیم و سعی کنیم آنچه را نیاز دارند در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

در این مسیر چیزهای زیادی یاد گرفته‌ایم و بر اساس تجربیات و آن‌چه در این مدت دیده و شنیده‌ایم، آینده بزرگی را برای Quera ترسیم کرده‌ایم. برنامه‌های بزرگی برای Quera داریم و با جدیت تمام سعی در ادامه این راه داریم.

دوره ها

دوره‌های آموزشی-استخدامی به شکل دو روز در هفته طی چهار الی پنج ماه و به صورت کارگاهی و عملیاتی برگزار می‌شوند. فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها پس از کسب مهارت‌های فنی و شغلی به تدریج وارد بازار کار خواهند شد. برای حضور در این دوره‌ها الزامی به تحصیل در رشته‌های دانشگاهی مرتبط با کامپیوتر نیست، اما داشتن استعداد، پشتکار فراوان و همچنین آشنایی اولیه با مبانی مرتبط ضروری است.

مکتب شریف استخدامی

Java Full-Stack Developer

مباحث مرتبط با برنامه‌نویسی از مسائل مقدماتی تا مباحث پیشرفته در این دوره در بستر زبان جاوا آموزش داده می‌شود، هرچند که عمده مهارت‌های کسب شده طی دوره در هر بستر دیگری نیز قابل استفاده است. علاوه بر برنامه‌نویسی، موضوعات مورد نیاز یک برنامه‌نویس حرفه‌ای نظیر پایگاه داده، مبانی شبکه، برنامه‌نویسی وب، لینوکس، کنترل نسخه، مهندسی نرم‌افزار و همچنین مهارت‌های شغلی در این دوره آموزش داده می‌شود.

Android Developer

با توجه به وابستگی اندروید و جاوا، بخش ابتدایی این دوره به مرور زبان جاوا و تسلط بر مفاهیم کلیدی آن نظیر شی‌گرایی اختصاص دارد. با تکیه بر این دانش، مباحثی نظیر فنون ایجاد واسط کاربری، کار با پایگاه داده و برنامه‌نویسی ساخت‌یافته به شکل عملی تدریس خواهد شد. علاوه بر مباحث تخصصی اندروید، مهارت‌های شغلی نیز در این دوره آموزش داده خواهد شد تا آمادگی مناسبی برای ورود به دنیای کار به دست آید.

Web Front-End Developer

این دوره به یادگیری برنامه‌نویسی وب و حواشی آن می‌پردازد. تمرکز اصلی این دوره بر فهم عمیق CSS و JS است و موضوعاتی همچون بوت‌استرپ، متریال‌دیزاین، جی‌کوئری، AngularJS و NodeJS نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. علاوه بر این مباحث، سایر موضوعات مورد نیاز یک برنامه‌نویس وب مانند پایگاه داده، مبانی شبکه، فتوشاپ، کنترل نسخه و همچنین مهارت‌های شغلی در این دوره آموزش داده می‌شود.

User Experience

این دوره به یادگیری طراحی واسط‌های کاربری می‌پردازد. تمرکز این دوره بر تسلط کافی بر ابزارهای Photoshop و Illustrator و نحوه طراحی حرفه‌ای با این ابزارها است. در کنار این مباحث، سایر موضوعات مورد نیاز یک طراح حرفه‌ای تجربه کاربری نظیر وایرفریم، طراحی واکنش‌گرا، برنامه‌نویسی وب و همچنین مهارت‌های شغلی در این دوره آموزش داده می‌شود تا آمادگی مناسبی برای ورود به دنیای کار به دست آید.

دلتاگروپ، ارائه دهنده  خدمات طراحی اپلیکیشن های آنلاین ، طراحی سایت سئو و بهینه سازی سایت تو یک خدمات شتابدهی  می باشد.

درخواست شما را در کمترین زمان ممکن با بهترین هزینه و بالاترین کیفیت مطابق با امکانات مورد نیاز شما تحویل میدهیم

تلفن تماس :   1058 937 0912    7623  2842  021

نویسنده shetabi

پاسخی بگذارید