دفتر تهران
دفتر تهران
دفتر مشهد
تلفن تماس : 02128427623 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00
تلفن تماس : 05136021407 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00

معرفی استارتاپ محتوای سبز| معرفی برند محتوای سبز

دلــــتــــا گـــروپ > بلاگ > وبلاگ > استارتاپ ها > معرفی استارتاپ محتوای سبز| معرفی برند محتوای سبز
 • 0

معرفی استارتاپ محتوای سبز| معرفی برند محتوای سبز

محتوای سبز چیست؟

وتورهای جستجو به ویژه گوگل در تلاشند تا با طراحی الگوریتم های متعدد و متنوع کاربران را به بهترین و مرتبط ترین مطالب مورد نیازشان هدایت کنند.در این بین تولید محتوای همیشه سبز می تواند بهترین راه باشد. محتوای همیشه‌ سبز یا محتوای بدون تاریخ ‌مصرف، محتوایی است که با گذشت زمان از کیفیت، ارزش و اعتبار آن کاسته نمی‌شود و به‌ طور مداوم برای خوانندگان تازه است. به بیانی دیگر این نوع محتوا همیشه برای خوانندگان وبسایت شما ارزشمند است و مطلبی مرتبط با آنچه میخواهند به آنها ارائه می دهد.

دلتاگروپ ، ارائه دهنده  خدمات طراحی اپلیکیشن های آنلاین ، طراحی سایت سئو و بهینه سازی سایت می باشد.

درخواست شما را در کمترین زمان ممکن با بهترین هزینه و بالاترین کیفیت مطابق با امکانات مورد نیاز شما تحویل میدهیم

تلفن تماس :   1058 937 0912    7633  3842  021  

 

درخت همیشه سبز – که نام این نوع محتوا از آن گرفته شده – نماد زندگی همیشگی و در جریان است، زیرا این درخت در فصل های مختلف سال برگ های خود را سبز نگه داشته و ریزش برگ ندارد. مانند درخت همیشه سبز، محتوای همیشه سبز باید همیشگی و ثابت باشد.

“محتوای سبز همیشه سبز باقی می ماند.” اصطلاحی رایج در استراتژی محتوا است. محتوای سبز یا همان Evergreen Content، مانند درخت کاج در هر زمانی سبز خواهد بود و به بهبود ترافیک سایت شما کمک خواهد کرد.

بسیاری از نشریات، محتواهای مرتبط با رویداد و وقایع زمانی را تولید می کنند. تولید این نوع محتواها زمان‌بر است و بیان جزئیات در آن‌ها بسیار مهم است. البته به مرور با گذشت زمان و به دلیل وجود اخبار جذاب تر و به‌روزتر، این نوع از نوشته ها از دایره توجه کاربران خارج می شوند. درست است که این نوع محتواها در یک زمان خاص ترافیک زیادی را به سایت شما می آورند اما دوره ترافیک آن‌ها کوتاه مدت خواهد بود.

بنابراین شما نمی توانید برای جذب مخاطبان از محتواهایی که مختص اخبار خاص و روز دنیاست استفاده کنید زیرا به مرور زمان کهنه خواهند شد. محتوای سبز برای حل این نوع مشکل چاره ساز خواهد بود و موضوعاتی را پوشش می دهد که به مرور زمان قدیمی نخواهند شد و همیشه کاربرانی هستند که به آن نیاز دارند. به همین خاطر است که اسم این نوع محتوا سبز است و همیشه سبز می ماند…

خدمات محتوایی شامل :

1- بهینه سازی محتوا 

بهینه سازی محتوا

کسب‌وکارهای که تازه تأسیس‌شده‌اند برای به دست آوردن مخاطبین خود راه های مختلفی را امتحان خواهند کرد.

همان‌طور شنیده اید، محتوا پادشاه است. محتوا زمانی خواهد توانست اثرگذاری بهتری داشته و پادشاه شود که محتوا باکیفیت و منحصربه‌فردی تولید شود.

 محتوای با کیفیت به محتوای گفته می شود که تولید کننده محتوا برا اساس یک موضوع از صفر شروع به تولید محتوا کند، مفهوم موضوع را به خوب برساندو مطالب خود را از جای کپی نکند.

تولیدکننده  محتوا، خلاقیت و ایده‌های نو را باید در محتوای خود جای دهد تا محتوای تولیدی به‌صورت منحصربه‌فردی تولید شود.

پس‌ازآنکه تولید محتوا را انجام دادیم باید محتوای تولیدی خود را بهینه‌سازی کنیم.

بهینه‌سازی محتوا زمانی صورت می‌گیرد که بخواهیم موتورهای جستجو محتواهای ما را زودتر شناسایی کنند و به آن‌ها امتیاز بدهند و در دسته بندی محتوای با کیفیت یا بی کیفیت قرار دهند. در انتها محتواها را دراختیار مخاطبین مان قرار خواهند داد.

قبل از آنکه محتوا را بهینه‌سازی کنیم، محتوا باید باکیفیت تولید شود. چنانچه  اگر محتوای تولیدشده ما باکیفیت در نظر گرفته نشود و ما بر روی آن بهینه‌سازی را انجام دهیم شاید مخاطبین زیادی جذب کنیم اما منجر به بازگشت دوباره مخاطب نخواهد شد. مطمئنا نخواهیم توانست حفظ مشتری کنیم و این به ضرر کسب و کار ما خواهد بود

2- مشاوره 

مشاوره

در کسب‌وکارتان از متخصصین تولید محتوا استفاده کرده‌اید؛ اما محتوای تولیدشده شما به‌راحتی به دست مخاطب خود نخواهد رسید. همچنین برای تولید کردن محتوا مشکلاتی از قبیل ایده یابی، برنامه نداشتن برای انتشار محتوا، تعیین نکردن مکان‌های انتشار آن‌ها، نداشتن بازدید بالای مخاطب از محتوای تولیدشده، ندانستن اینکه مشتریان به چه اطلاعاتی نیاز دارند، چگونه محتوا را توسعه بدهند، چه محتواهای باید حذف شوند، را در یک کسب‌وکار وجود دارد.

مشاوره تولید محتوا، به کسب‌وکارها یک مسیر درستی در مورد تولید کردن محتوا و انتشار آن نشان خواهد داد.

برای مشاوره دادن به یک کسب‌وکار باید تمام جنبه‌های آن کسب‌وکار در نظر گرفته شود و به‌اصطلاح زیروبم آن کسب‌وکار درآورده شود تا بتوان یک راهنمایی کامل و درستی را انجام داد.

در مشاوره تولید محتوا، باید یک استراتژی محتوا برای کسب‌وکارها ایجاد کنیم و جزئیات ریز آن‌هم در نظر بگیریم.

استراتژی تولید محتوا، به معنی ایده یابی، تولید محتوا، توسعه محتوا، ارزیابی محتوا، تعیین کردن مکان‌های انتشار محتوا، تعیین کردن زمان انتشار محتوا، تعیین موضوع موردنیاز مشتریان،… را دربرمی گیرد.

مزیت استراتژی محتوا  در یک کسب‌وکار:

همان‌طور که در بالا گفته‌ایم، استراتژی یعنی یک برنامه‌ریزی کلی در مورد تولید و انتشار محتوا است.

اگر در کسب‌وکارتان از یک استراتژی تولید محتوا که مسیر درست را نشان دهد، استفاده کنید، خواهید توانست مخاطبین بالای را به کسب‌وکارتان علاقه‌مند کنید.

محتوای که تولید می‌کنید یک مشکل یا یک مسئله‌ای از مخاطبین را حل کند، مخاطب علاقه زیادی به کسب‌وکار شما پیدا خواهد کرد. همچنین اگر در زمان‌های معین شروع به انتشار محتواهای که تولیدشده است،کنید مخاطبین بعد از زمان معینی به کسب‌وکارتان اطمینان پیدا خواهند کرد.

 3-آنالیز

آنالیز و تحلیل چیست؟

انالیز

آنالیز و تحلیل به معنی بررسی کردن کسب‌وکارها است .

کسب‌وکارها در طول زمان دارای تغییرات بسیاری هستند که این تغییرات می‌تواند باعث دستیابی به نیازهای جدیدی شود، یا فرایندی که قبلاً در کسب‌وکارها بکار می‌بردیم کم اثر یا بی‌اثر شده‌اند. با تحلیل کردن می‌توانیم تغییراتی که  ایجاده شده را پیدا کنیم و با برطرف کردن مشکلاتی که درحین تغییرات به وجود آمده است، می توان باعث کم کردن هزینه کسب‌وکارمان شویم.

تحلیل گران پس از بررسی وب‌سایت شما، مشکلاتی که در سایت به وجود آمده‌اند را پیدا خواهند کرد. پس‌از آن باید راه‌حلی را ارائه کنند تا مسائل به وجود آمده حل شود.

چرا آنالیز و تحویل سایت را انجام دهیم

 • محتوای متناسب با کسب و کار شما انتخاب گردد.
 • مشکلات مربوط به وب سایتتان کشف خواهد شد.
 • بهینه‌سازی محتوای سایت شما بررسی خواهد شد.
 • مشتریان شما به  دنبال چه محصولات یا خدماتی هستند.
 • کیفیت محصول یا خدمات شما چه مقداری هست.
 • معایب و مزایای محصولات یا خدماتتان را پیدا خواهید کرد.
 • چه کانال های ارتباطی برای مشتریانتان انتخاب خواهید کرد.
 • رقبای کسب و کار خود را بررسی خواهید کرد.
 • استراتژی مختص به کسب‌وکار شما طرح‌ریزی شود.

آنالیز و تحلیل چه مسئله‌ای را حل می‌کند؟

پس از آنالیز کردن رقبا میزان پیشرفت آن‌ها و چه عواملی در پیشرفت شان دخیل بوده است، رفتارهای آینده آن‌ها را پیش‌بینی می‌کنیم.

 • نیازهای مشتریان خودمان را پیدا خواهیم کرد و مطابق با نیازهای آن‌ها محتوا تولید می‌کنیم.
 • مخاطبین بالای را جذب خواهیم کرد.
 • نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری بالا خواهد رفت.
 • تهدیداتی که از طرف رقبا به کسب‌وکارمان خواهد رسید را شناسایی می‌کنیم.
 • اطلاع از وضیعت بازدیدکنندگان، آیا مخاطبین هدف ما هستند یا خیر.
 • پیدا کردن نقاط ضعف وب‌سایت و  انجام کارهای در جهت برطرف شدن  آن‌ خواهد شد.
 • باعث بهبود روابط با مشتریان و گسترش ارتباط با آن‌ها خواهد شد.
 • استراتژی کسب و کارتان را به اجرا در خواهید آورد.

4- محتوای ترکیبی

محتوای سبز، محتواهای گوناگون را بر اساس نیازکسب ­وکاردسته بندی کرده است. افراد زمانی که وارد سایت می شوند به راحتی دسته مورد نیاز خود را انتخاب می کنند و بر این اساس سفارش تولید محتوای خود را انجام خواهند داد.

محتوای ترکیبی

در دسته محتوای ترکیبی، کارشناسان ما سه زیر گروه برای آن تعیین کرده اند.

 1. عکس نوشته
 2. بنر و اسلایدر
 3. کلیپ آرشیوی

در دسته محتوای ترکیبی، مواردی قرار خواهند گرفت که با هم ترکیب شده اند. مانند عکس نوشته، که یک وشته بر روی تصویر قرار خواهد گرفت.

بنر و اسلایدر، محتوای مختلفی را در بنر قرارمی دهیم، در بنر از نوشته و تصاویرمختلفی را استفاده خواهیم کرد. همچنین در اسلایدر از تصاویر گوناگونی بصورت پشت سرهم استفاده می کنیم.

 کلیپ آرشیوی، تصاویر مختلفی را مانند یک آرشیو در کنار هم قرار می دهیم. کسب و کارها خواهند توانست محصولات و خدمات خود را به راحتی با کلیپ آرشیوی نمایش دهند.

محتوای ترکیبی شامل ترکیب تصاویر با نوشته یا  تصاویر با فیلم در نظر گرفته شود.

5-بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی

همانگونه که گفته شده است محتوا پادشاه است. اگر محتوای که نوشته می شود باکیفیت تولید نشود و کسب و کار ما را به اهدافش نرساند این به مانند یک پادشاه بی تاج می مانند.

شاید برای شما سوال باشد که بازاریابی محتوا چیست؟ محتوایی که به بازاریابی یک کسب و کار کمک می کند تا آنرا به هدفش برساند. اهدافی همانند دستیابی به مخاطب بالا، بدست آوردن مشتری، تبدیل مشتری به مخاطب، افزایش فروش، حفظ و نگهداری مشتری، شناخت شدن کسب و کار، آگاه کردن افراد از محصولات یا خدمات…

چرا کسب و کارها باید از بازاریابی محتوا بهره مند شوند؟

زمانی که شما بخواهید افرادی زیادی در مورد برند شما صحبت کنند و کسب و کارشما شناخته شود بهترین راه تولید محتوای با کیفیت است. محتوای تولید شده را می توانید در شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، وبلاگ ها، فروم ها، … و مکان های محتلف قرار دهید تا مورد بازدید قرار گیرد.

شناخته شدن برند

اگر محتوای با کیفیت تولید شده و به مخاطب را جذب کند. مخاطبین محتوا را در شبکه اجتماعی یا وب سایت، وبلاگ خود به اشتراک می گذارد. حتی شاید در مورد محتوای تولید شده شما با دیگر افراد صحبت کند. بدین ترتیب در این بین در مورد برند شما صحبت خواهد شد.

بدست آورن مشتریان احتمالی

اگر محتوا، برای یک گروه خاص تولید شود شما با این کار خواهید توانست مخاطب را جذب و در آینده آنها را به مشتری تبدیل کنید.

بالا بردن بازدید سایت

با ایجاد کردن محتوای با کیفیت می توانید افراد بسیاری را به سایت خود جذب کنید؛ که در آن در مورد کسب و کار خود صحبت کرده اید.

بهبود بهینه سازی سایت

اگر محتوای با کیفیت ایجاد شود و در ان محتوا از یکسری لینک استفاده کنید مطمئنا رباتهای گوگل این لینک ها را شناسایی خواهند کرد و متوجه فعالیت کسب و کار شما خواهند شد. با این کار رباتها در مورد محتواها مرتبط دوباره به سایت شما برخواهند گشت و محتواهای مرتبط را ایندکس می کنند. اگر محتوای تولید نشود شما بر روی چه چیزی می خواهید بهینه سازی را انجام دهید.

کسب و کار شما با بازاریابی­ محتوا خواهد توانست در بین رقبای که دارید بالاتر قرار بگیرید و به سود آوری کلانی دست پیدا کنید. اما اگر محتوای که برای کسب و کار تان تولید می کنید با کیفیت و منحصر به فرد در نظر گرفته نشود، مطمئنا بازاریابی محتوا به درد کارتان نخواهد خورد.

6- بازاریابی گرافیکی

بازاریابی گرافیکی

گرافیک ازنظر لغتی به معنای ترسیم و نگارش است.

اگر فن‌های مختلف گرافیک مانند عکس، نقاشی، اچینگ، … را برای ساختن اثری بر روی کاغذ، دیوار، بوم، به‌طوری‌که یک مفهوم را انتقال دهد، به آن طراحی گرافیک می‌گویند.

تولید محتوای گرافیک

امروزه گرافیک را در وب برای انتقال سریع‌تر مفاهیم به مخاطب استفاده می‌کنند.

مخاطبین زمانی که وارد یک سایت می‌شوند، اولین چیزی که آن‌ها را جذب می‌کند محتوای گرافیکی یک سایت هست.

تولید محتوای گرافیکی، اگر با ترکیب رنگ مناسب ایجاد شود، مخاطبین بالای را جذب خواهد کرد.

اگر محتوای گرافیک جذاب طراحی شود، آن محتوا توسط افراد مختلف در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

کسب‌وکارهای بسیاری هستند که فقط از محتوای متنی برای به دست آوردن مخاطب استفاده می‌کنند، بااینکه تولید محتوای متنی می‌تواند برای مخاطب کاربردی باشد اما اگر از محتوای گرافیکی در کنار محتوای متنی استفاده شود، باعث جذب بیشتر مخاطب و افزایش مشتری در وب‌سایت خودخواهید شد.

محتوای گرافیکی پیام کسب‌وکارتان را به‌راحتی منتقل خواهند کرد، به‌طوری‌که در ذهن مخاطب سال‌های متمادی ثبت خواهد شد.

محتوای گرافیکی، اگر توسط کارشناس مختص به خودش طراحی شود و ترکیب رنگ مناسب با محتوای که تولید کرده‌ایم در نظر گرفته شود، همچنین بتواند پیام را به مخاطب انتقال دهد، ازاین‌رو منجر به تبدیل‌شدن مخاطب به مشتری خواهد شد.

محتوای گرافیکی، در شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، وب‌سایت‌ها، فروم ها، … در مدت‌زمان کوتاهی به اشتراک گذاشته خواهد شد. با این کار برند شمارا افراد بسیاری خواهند شناخت.

7- محتوای ویدئویی:

محتوای ویدئویی یکی از تأثیرگذارترین روش‌های بازاریابی برای انتقال پیام کسب‌وکارتان به مخاطب است.

با استفاده از محتوای ویدئویی، محصولات یا خدماتی که برای ارائه به مشتریان در اختیاردارید، می‌توانید معرفی کنید.

تولید محتوای ویدئویی می‌تواند به برند شدن کسب‌وکار شما کمک کند، مخاطب در مورد برند شما اطلاع پیدا کند و متوجه اهداف کسب‌وکار شما شوند.

مخاطب مفهوم یک پیام ویدئویی را به‌راحتی در ذهن خود ثبت می‌کند. می‌توانید با تولید کردن این نوع محتوا یک تجربه متفاوت از دیگر فرمت‌های محتوا را در اختیار افراد قرار دهید.

اگر معرفی خدمات یا محصولات شما خیلی کار پیچیده‌ای است شما خواهید توانست با تولید کردن محتوای ویدئویی در عرض کمتر چند دقیقه مفهوم را انتقال دهید. از این طریق خواهید توانست مخاطبین بسیاری جذب کنید و آن‌ها را تبدیل به مشتری کنید.

با قرار دادن محتوای ویدئویی خود در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب، تماشا، آپارات، خواهید توانست مخاطبین خود را جذب کنید. همچنین اگر محتوای ویدئویی شما جذاب تولید شود، این کار باعث اشتراک‌گذاری مطالب در دیگر شبکه‌های اجتماعی خواهد شد.

با اشتراک‌گذاری محتوای ویدئویی و به دست آوردن مخاطب، به برندینگ خود کمک خواهید کرد.

زمانی که کسب‌وکارتان با استفاده از محتوای ویدئویی شناخته شود، مشتریان بسیاری را جذب خواهید کرد و از طریق مشتریان قدیمی به مشتریان جدیدی را به دست خواهید آورد.

محتوای ویدئویی در بهینه‌سازی موتورهای جستجو تأثیر بسیاری خواهد گذاشت. با در نظر گرفتن میکرو داده‌ها برای محتوای ویدئویی، موتورهای جستجو محتوای شمارا زودتر شناسایی و رتبه­بندی­ آن‌ را ­افزایش خواهد داد.

همچنین دسترسی به آن ویدئو به‌راحتی برای مخاطب صورت خواهد گرفت.

محتوای ویدئویی راهی است برای راهنمایی کردن مخاطب که محتوای دیگر شما را جستجو می‌کنند.

8-تولید محتوا 

تولید محتوا

تولید محتوا، تولید کردن محتوای با کیفیت و منحصر به فرد پفته می شود. محتوای با کیفیت و منحصر به فرد را اینطوری توضیح  خواهم داد؛ محتوا از جای کپی نشده و کارشناس تولید محتوا از صفر و براساس ایده های خود شروع به تولید کردن آن محتوا کنند.

تولید محتوا فرمت های مختلفی را شامل خواهد شد از جمله متن، گرافیک، صوت،فیلم،…

محتوای متنی را از سه جنبه تولید، گردآوری، ترجمه  بررسی  می کنیم.

خیلی از افراد تولید محتوا را با ترجمه یا گرد آوری اشتباه خواهند گرفت.  بزارید این مسئله را برای شما روشن کنم ؛ همانطور که در پاراگراف بالا گفته ایم تولید محتوا به معنی ایجاد محتوا براساس ایده و فکرشخصی که  تولید را انجام می دهد، صورت می گیرد.

ترجمه، منابع مختلف زبان های خارجی را جمع آوری خواهیم کرد و به زبان فارسی ترجمه می کنیم و آنرا ویرایش  می کنیم و در اختیار مشتری قرار می دهیم.

گرد آوری، منابع مختلف فارسی را جمع آوری کرده و چندین متن از آنها برداشته و ویرایش روی آنها  انجام می شود و تحویل مخاطب  داده خواهد شد.

مزیتهای تولید محتوا برای کسب و کارها

الگوریتم گوگل به کسب و کارهای که تولید محتوای منحصر به فرد انجام می دهند امتیاز مثبت می دهد، در صدرنتایج گوگل آنها را نشان خواهند داد.

کسب و کارهای که در صدر نتایج گوگل قرار بگیرند، مخاطبین بسیاری را جذب خواهند کرد. همچنین موجب افزایش برندینگ خود خواهند شد.

کسب و کارها پس از آنکه رتبه ای در نتایج گوگل بدست آوردن، خواهند توانست مخاطب را تبدیل به مشتری کنند که این منجر به سود آوری بالا خواهد شد.

9- محتوای متنی:

محتوای متنی

محتوای متنی، یکی از روش های تولید محتوا است که موتورهای جستجو به آن توجه ویژه ای دارند. با تولید کردن محتوا شما می توانید کسب و کار خود را به دیگر برندها معرفی کنید. همچنین با مشتری خود ارتباط برقرار کنید.

اگر در محتوای متنی خود از کلید واژه های استفاده کنید که کاربران زیاد از آن استفاده می کنند، بعد از مدتی موتورهای جستجو آن کلمات کلیدی را به کاربران نمایش خواهد داد.

محتوای متنی می تواند شامل محتوای تخصصی، عمومی، نوشتن یک e-book، محتوای شبکه های اجتماعی، معرفی کردن محصول … شود.

 محتوای متنی می تواند بصورت ترجمه شده از منابع خارجی صورت بگیرد یا از منابع داخلی گردآوری شود، و یا اینکه کارشناسان، تولید محتوا را انجام دهند.

خیلی از افراد تولید محتوا را با ترجمه محتوا یا تالیف اشتباه می گیرند، تولید محتوا به معنی آنکه افراد از ابتدا براساس یک موضوعی  با ایده و خلاقیت خود شروع به نوشتن می کنند. اما ترجمه منابع مختلف خارجی را ترجمه ، ویرایش می کنند و تحویل مشتری خواهند داد. اما تالیف به معنی گردآوری منابع فارسی و ویرایش آن مطالب را می گویند.

به روز رسانی جدید الگوریتم پاندا، به سادگی کسانی که محتوای کپی انجام می دهند شناسایی می کنند و به آنها امتیاز منفی می دهند.

مزیتهای تولید محتوا برای کسب و کار ها

اگر تولید محتوا صورت بگیرد، افراد براساس ایده و خلاقیت خودشان تولید را انجام دهند، موتورهای جستجو بر اساس قوانین الگوریتم پاندا به سایت شما  امتیاز مثبتی خواهد داد و وب سایت شما را ،رتبه بندی و در صفحات اولیه قرار می دهد.

اگر سایت شما جز صفحات اولیه گوگل قرار بگیرد، مخاطبین بسیاری را خواهید توانست جذب کنید.

اگر برای سایت خود بطور منظم محتوای متنی تولید کنید ومطالب  مبتنی بر سئو نوشته شود، به راحتی جزء رتبه های برنر گوگل قرار خواهید گرفت.

همچنین اگر محتوای شما با کیفیت نوشته شود، مطمئنا بازدید کننده سایت خود را افزایش خواهید داد. همچنین بازدید کنندگان را تبدیل به مشتری کنید.

10-محتوای صوتی:

محتوای صوتی

محتوای صوتی، یک روش تولید محتواست. محتوای که به‌صورت صوت ضبط‌ شده و آن را در سطح اینترنت منتشر می‌کنیم.

تولید محتوای صوتی را می‌توان با وسایل ساده ضبط صدا مانند یک میکروفون و ضبط ‌صوت انجام داد. بعداز ضبط صدا فایل صوتی را در اختیار مخاطبین قرار دهیم. اما چنین کاری که بدون داشتن استودیو شروع به ضبط صدا می کنید؛ آن کیفیت لازم را نداشته باشد. مخاطبین پس از یک بار دانلود فایل صوتی درهر مکان و زمانی می توانند به آن فایل صوتی گوش فرا دهند.

محتوای صوتی یا پادکست چه مزایای دارد

افراد بسیاری هستند که گوش دادن صوت برای آن‌ها ساده‌ترازخواندن متن هست. از این رو شرکت‌های تولید محتوا درصدد برآمدن تا مقالات، کتاب‌ها.. را به صوت تبدیل کنند و آن فایل ها را منتشر کنند.

افراد بسیاری علاقه زیادی دارند تا رسانه‌های جدیدی که وارد بازار می‌شوند را امتحان کنند. یکی از این روش ها ضبط پادکست به صورت صوت و آنرا برروی سطح اینترنت منتشر کنند.

با مخاطبین خود ارتباط نزدیک ‌تری پیدا خواهید کرد بدین صورت حس اعتماد را در مخاطب ایجاد می کنید.

تمام سمینارها و همایش‌های خود را در یک پادکست یا فایل صوتی ضبط کنید و آن را در اختیار افراد موردنظر خود قرار دهید.

اگر پادکست شما مطالب مفیدی را ارائه کند به شناخت شدن کسب‌وکار شما کمک خواهد کرد. بدین صورت که مخاطب فایل ها را به اشتراک گذاشته وافراد دیگر به آن فایل صوتی گوش خواهند داد.

اگر محتوای خود را به‌صورت صوتی ضبط کنید. هزینه‌های شما را کاهش خواهید شد.

اگر محتوای شما به نظر مخاطب مفید و کاربردی بیاید، شما خواهید توانست آن محتواها را بفروش برسانید.

مزیتهای محتوای ترکیبی:

با این روش کسب و کارها خواهند توانست بازاریابی تبلیغاتی ارزان قیمتی را انجام دهند. زمانی که  ترکیب عکس با نوشته یا گذاشتن چندین­ عکس در یک آرشیو صورت گیرد. کسب و کارها به جای تولید کردن زیاد محتوا از یک عکس نوشته یا کلیپ آرشیوی استفاده می کنند و آنرا در اختیار مخاطبین قرار می دهند. با اینکار به راحتی پیام را انتقال می دهند.

اگر محتوای ترکیبی که ما تولید می کنیم به نظر مخاطب جذاب برسد، به سرعت مخاطبین دیگری را جذب خواهد کرد. بدین صورت وب سایت ما بازدید بالای دست پیدا خواهد کرد.

محتوای ترکیبی که از نظر مخاطب جذاب به نظر برسد، به اشتراک گذاشته خواهد شد. از این طریق مخاطبین بسیاری را جذب کسب و کار خود خواهیم کرد.

این اشتراک گذاری محتوای ترکیبی باعث افزایش برندیگ کسب و کار ما خواهد شد

محتوای سبز چگونه با خود جاودانگی به همراه می‌آورد؟

Lead Generation

اولین و مهم ترین دلیل جاودانگی محتوای سبز است. وقتی Lead Generation به خوبی انجام شود، محتوای سبز می تواند تا سالیان سال پس از درج نوشته برای سایت شما lead ایجاد کند.

محتوای سبز چه تعداد lead برای سایت شما ایجاد می کند؟

بیشتر ترافیک سایت ها از نوشته های قدیمی حاصل می شود که حداقل یک ماه از زمان انتشار آن‌ها گذشته است. بنابراین نوشته های قدیمی نقش مهمی در افزایش ترافیک سایت و Lead Generation دارند. شما با انتشار یک نوشته با کیفیت لازم می توانید کسب و کار خود را تا مدت ها بعد از زمان انتشار آن نوشته ارتقاء دهید.

تاثیر چشمگیر در سئو

محتوای با کیفیت بالا همیشه سبز می ماند. محتوای سبز لازمه ی افزایش جایگاه و رتبه در موتورهای جستجو است و به مرور زمان خودش را بیشتر از قبل نشان می دهد. چرا؟ SEO یک راه عالی برای جستجوی کلمات کلیدی است. دو عامل leading وبالابردن رتبه سایت برای بهبود سئو، به مرور زمان محقق خواهد شد.

آیا تولید محتوای سبز دشوار است؟

تولید محتوای سبز فرق چندانی با تولید یک محتوای عادی ندارد اما لازم است که شما نکاتی را مدنظر داشته باشید. برای مثال شما به عنوان نوشته اهمیت دهید زیرا عنوان نوشته به مرور زمان برای سایت شما ارزش آفرینی می کند و اولین چیزی است که کاربر با مشاهده آن تصمیم می گیرد که نوشته شما را بخواند یا نخواند.

محتوا

برای تولید محتوای سبز بهتر است موارد زیر را در نوشته خود رعایت کنیم:

جامعیت موضوع و آینده‌نگری

از محتواهایی استفاده کنید که جامع و آینده نگرانه باشند و نیاز به به‌روزرسانی مداوم نداشته باشند. هدف از ایجاد یک محتوای سبز ایجاد ارزش برای خوانندگان است. شما باید از موضوعاتی استفاده کنید که با به‌روزرسانی محصولات و خدمات، محتوای شما نیازی به تغییر نداشته باشد.

تمرکز بر فعالیت بنیادی کسب و کار

هدف محتوای همیشه سبز، فراهم آوردن خوانندگان و تولید منحصر به فرد طولانی مدت است. به همین دلیل مطمئن شوید که محتوایی که ساختید به شناخته شدن بیشتر کسب و کار شما به مرور زمان کمک خواهد کرد. در محتواهای خود از موضوعات تخصصی و بنیادی مخصوص تجارت خود استفاده کنید.

نوشتن برای مخاطبان هدف

یکی از اصول بنیادین بازاریابی و در واقع تجارت، شناخت کاربران است. بعد از رعایت این اصل، برای ارائه بهترین نوع خدمات، شناخت نیاز کاربران الزامی است. در تولید محتوای عادی هم نیاز است که شما برای کاربران هدف بنویسید. اهمیت این امر در محتوای سبز بیشتر از محتوای عادی خواهد بود. لحن و شیوه‌ی نوشتار شما باید به سلیقه‌ی مخاطبان هدف نزدیک باشد.

بهترین حجم نوشته برای تولید محتوای سبز بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ کلمه است. چرا؟ زیرا این حجم نوشته برای سئو و افزایش رتبه سایت خوب است.

افزایش عمق نوشته

اکنون که فهمیدیم محتوایی با میزان کلمه ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ برای سئو مناسب تر است، به این معنی نیست که یک محتوای ۷۰۰ کلمه ای را به زور و با استفاده از کلمات بی معنی به ۲۰۰۰ کلمه برسانید. اگر محتوای شما کوتاه است، سعی کنید با عمق بخشی بر ارزش آن بیافزایید. قسمت هایی از نوشته که ممکن است برای کاربران مبهم باشد را بیشتر توضیح دهید. از مثال و معرفی نمونه های معروف در این زمینه هراس نداشته باشید.

در واقع برای ساخت یک محتوای خوب :

 • ابتدا نوشته خود را بنویسید و داستانی که در ذهن خود دارید را یادداشت کنید. ممکن است نوشته اولیه شما حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ کلمه داشته باشد. اصلا نگران نباشید. فقط اطمینان حاصل کنید که آنچه که می خواهید حتما به گوش کاربران برسانید را یادداشت کرده اید.
 • نوشته خود را بخوانید. بخش هایی از آن را بیابید که ممکن است برای کاربران سوال باشد. از معرفی ایده، روش، نمونه، اطلاعات آماری و مثال برای فهم بهتر کاربران استفاده کنید.
 • حال از ابتدا نوشته خود را بخوانید و پاسخ به سوال هایی را که پیدا کردید، در بخش مناسب اضافه کنید.

دلتاگروپ ، ارائه دهنده  خدمات طراحی اپلیکیشن های آنلاین ، طراحی سایت سئو و بهینه سازی سایت می باشد.

درخواست شما را در کمترین زمان ممکن با بهترین هزینه و بالاترین کیفیت مطابق با امکانات مورد نیاز شما تحویل میدهیم

تلفن تماس :   1058 937 0912    7633  3842  021  

 

نویسنده shetabi

پاسخی بگذارید