دفتر تهران
دفتر تهران
دفتر مشهد
تلفن تماس : 02128427623 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00
info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00
 • 0

آینده مشاغل استارتاپ در ایران

اولین مشاغل استارتاپ در جهان از سال 2007 میلادی راه اندازی شدند. شروع این رویداد در ایران مصادف با سال 1391 بود. نتیجه شکل گیری بیشتر این شرکت های استارتاپی به شتاب دهنده های مختلف و صندوق های سرمایه گذاری ختم شد. شتاب دهنده ها شرکت هایی هستند که با گرفتن بخشی از مالکیت استارتاپ سرمایه توسعه آن را فراهم می کنند.

با گسترش شرکت های استارتاپ، فرصت های جدیدی برای برخی مشاغل به وجود آمد. همچنین برخی از مشاغل سنتی در جامعه کمرنگ گشته و جای خود را به پلتفرم های تلفن های همراه دادند. امروزه استفاده از خدمات متعدد پلتفرم های تلفن همراه به بخشی جدا نشدنی از زندگی روزمره افراد تبدیل شده است.

اگر تمایل به راه اندازی استارتاپ دارید و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستید با ما همراه باشید. در این مقاله ما به بررسی آینده مشاغل استارتاپ در ایران می پردازیم.

چگونه یک شرکت استارتاپ راه اندازی و ثبت می شود؟

برای راه اندازی یک شرکت استارتاپی ابتدا باید یک ایده پاسخگو پیدا کنید. باید به نیاز های جامعه و افراد آن توجه کنید. راه حل هایی که به ذهنتان می آید را روی یک کاغذ یادداشت نمایید. از ترکیب دو یا چند ایده با هم استفاده نمایید. تمام جوانب طرح را بررسی کنید. در نهایت با نظرسنجی از جامعه هدف طرحتان از پاسخگویی صحیح طرح خود مطلع شوید. اگر در نظرسنجی با نظرات منفی مواجه شدید عصبی و ناامید نشوید و دوباره تمام مراحل را با دقت بیشتری انجام دهید.

مرحله بعدی ساخت یک مدل از ایده اولیه می باشد. در این مرحله شما می توانید ایده خود را تکمیل کرده و شاخ و برگ بیشتری به آن بدهید. همچنین برای یافتن شریک و سرمایه گذار شما باید یک نمونه مناسب جهت ارائه داشته باشید. برای یافتن شریک و سرمایه گزار باید به چند نکته مهم دقت نمایید. اول آن که فردی که با آن به شراکت می پردازید باید از کار اطلاعات کافی داشته باشد. همچنین او باید بتواند برای پیشبرد اهداف و کار تیمی وقت زیادی بگذارد.

معمولا افرادی که به دنبال راه اندازی مشاغل استارتاپ می باشند سرمایه کمی برای توسعه کار خود دارند. در این مرحله شما می توانید برای جذب سرمایه لازم از شتاب دهنده ها کمک بگیرید. شتاب دهنده دیموند، شتاب دهنده ستاک شریف و تریگ آپ سه مورد از شتاب دهنده های برتر می باشند.

لازمه موفقیت در هر شغلی ثبت قانونی آن شرکت می باشد. در این مرحله شما باید ایده استارتاپ و شرکت خود را ثبت نمایید. همچنین باید اقدام به دریافت مجوزهای لازمه بر اساس حوزه کاری خود نمایید. دریافت این مجوز ها علاوه بر قانونی کردن کسب و کار شما به جلب اعتماد مشتریان نیز کمک بسیاری میکند. نماد اعتماد الکترونیک، نماد سامان دهی و مجوز کسب و کارهای اینترنتی سه مورد از نمادهای قانونی برای تمام کسب و کار های می باشد.

مرحله آخر انتشار محصول در اپ استورهای شناخته شده مانند کافه بازار و گوگل پلی می باشد. در این مرحله باید به بازخورد کاربران و نظرات آن ها توجه داشته باشید و نسخه های بعدی را با کیفیت بیشتری ارائه نمایید.

آینده شغلی شرکت های استارتاپ چگونه پیش بینی می شود؟

 •  استفاده از تکنولوژی امری اجتناب ناپذیر برای انجام امور به صورت دقیق، سریع و آسان است.
 •  حذف مشکلات مشاغل سنتی در استارتاپ ها، باعث حذف مشاغل سنتی و جایگزینی استارتاپ ها خواهد شد.
 •  انجام بسیاری از ایده ها و خلاقیت ها در مشاغل استارتاپ امکان پذیر می باشد.
 •  سهولت در استفاده پلتفرم های تلفن همراه باعث پیشرفت مشاغل استارتاپ و حذف روش های سنتی می شود.
 •  به علت عدم محدودیت تکنولوژی در جهان بسیاری از سرمایه گذاران در این حوزه تمایل به سرمایه گذاری دارند.

با بررسی نکات گفته شده به این نتیجه می توان رسید که آینده از آن مشاغل استارتاپ می باشد. بسیاری از مشاغل سنتی به طور کامل حذف خواهد شد و مشاغل استارتاپ جدیدی شکل خواهد گرفت.

آینده مالی استارتاپ ها و درآمد آن ها به چه صورت می باشد؟

شرکت های استارتاپ به علت پاسخگویی به نیازهای جامعه و ایجاد اشتغال با ایده خلاقانه برای اقتصاد کشور ضروری هستند. آن ها در تمام حوزه ها می توانند فعالیت داشته باشند و آن را دچار تحولات عظیم نمایند.

شرکت های استارتاپ به نسبت روش های سنتی کسب و کار از هزینه های پایین تری برخوردارند. بنابراین سود بیشتری از درآمد آن ها حاصل خواهد شد. در زیر به برخی از فاکتورهای مهم در افزایش درآمد استارتاپ ها اشاره می کنیم:

 •  آشنایی کامل با مراحل راه اندازی استارتاپ و چشم انداز استارتاپ
 •  استخدام افراد متخصص و مسئولیت پذیر با توانایی انجام کار گروهی
 •  انتخاب یک استراتژی مشخص برای تبلیغات و بازاریابی استارتاپ
 •  امید به آینده کسب و کار استارتاپ و تلاش در جهت پیشرفت
 •  شناسایی خلاء های جامعه و یافتن پاسخ مناسب و صحیح به آن
 •  اجرای ایده های خلاقانه و خاص

با بررسی مطالب گفته شده وجود شرکت های استارتاپی برای اقتصاد کشور مهم می باشد. بنابراین با سرمایه گذاری در استارتاپ ها و ارائه تسهیلات دولتی به آن ها می توان در حل بسیاری از مشکلات اقتصادی و بی کاری کمک شایانی کرد.

نویسنده user delta

پاسخی بگذارید