دفتر تهران
دفتر تهران
دفتر مشهد
تلفن تماس : 02128427623 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00
تلفن تماس : 05136021407 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00

بازاریابی شبکه ‌های اجتماعی

دلــــتــــا گـــروپ > بلاگ > وبلاگ > شبکه اجتماعی > بازاریابی شبکه ‌های اجتماعی
  • 0

بازاریابی شبکه ‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه ‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه ‌های اجتماعی یکی از روش‌های مدرن و جدید است که با گسترش شبکه های اجتماعی هر روز توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند.با کمک مشاوران دلتاگروپ این روش برای شما آسان خواهد شد. با استفاده‌ی هوشمندانه و کارشناسانه از این روش، راه توسعه‌ی کسب و کار شما هموارتر خواهد ‌شد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

اما حضور در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی در این شبکه‌ها آداب خاص خود را داد. موفقیت در این نوع از بازاریابی به آگاهی و رعایت بسیاری عوامل بستگی دارد.

برای شروع بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ابتدا باید سایتی منظم و به‌روز داشته باشید تا هنگام رجوع مخاطبان از شبکه‌های اجتماعی به سایت، نتیجه‌ی نهایی یعنی تبدیل مخاطب به مشتری را به‌دست آورید.

درواقع زیربنای کار شما، سایت شما محسوب می‌شود. دلتا گروپ با بررسی‌ها و تحقیقاتی که روی انواع سایت‌ها داشته است، از همان ابتدا در تنظیم سایت به شما کمک کرده و پیشنهادهای لازم برای بهینه‌سازی آن را می‌دهد.

بعد از آن وارد مرحله‌ی اصلی، یعنی بررسی چگونگی حضورتان در شبکه‌های اجتماعی می‌شود.

طبق بررسی‌ها و جمع‌بندی‌های دلتا گروپ، برای حضور در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی از این طریق باید به چند نکته توجه کنید:

۱. داشتن صفحات رسمی:

باید در این شبکه‌ها صفحه‌های رسمی داشته باشید تا مخاطبان بتوانند برای اطمینان از درستی مطالبی که ممکن است به نام شما نشر شود، به این صفحه‌ها مراجعه کنند و اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تری به‌دست آورند.

۲. شناخت دقیق مخاطبان هدف:

با شناخت مخاطبان خود قطعاً تجارت پرسودتری خواهید داشت. وقتی بدانید مخاطبان شما به‌دنبال چه هستند، قطعاً در ارائه‌ی خدمات و محصولات دلخواه و مطابق با نیاز و معیارهای مشتری بهتر و موفق‌تر عمل می‌کنید.

۳. نشر مطالب جذاب و متفاوت و پرهیز از پخش مطالب تکراری:

اگر به‌دنبال نتایج متفاوت‌تر و بهتر از رقبای خود هستید، باید مطالب و اطلاعات جذاب‌تر هم تولید کنید. برای این کار هم باید به نیاز مخاطب توجه کنید. لازمه‌ی این کار شناخت دقیق مخاطبان است که در گزینه‌ی قبل توضیح دادیم.

یکی از تخصص‌های دلتا گروپ تولید مطالب و اطلاعات دسته اول درزمینه‌ی کسب و کارهاست.

۴. تبلیغ و فروش غیرمستقیم:

شما قرار نیست که فقط به فکر فروش محصول یا خدماتتان باشید، بلکه باید بتوانید نوعی کار برندسازی انجام دهید. این یکی از خدماتی است که دلتا گروپ به‌خوبی از عهده‌ی آن بر می‌آید.

وقتی در معرفی و شناساندن خود خوب عمل کنید و مخاطب، برند شما را باور کند، خود به خود به شما اعتماد کرده و از مخاطب شما به مشتری شما تبدیل می شود.

۵. توجه به ساعت قراردادن مطالب و محتوای مدنظر:

اگر با شبکه‌های اجتماعی آشنا باشید، حتماً می‌دانید که هرکدام از این شبکه‌ها یک بازه زمانی طلایی حضور مخاطب دارند. پیداکردن این ساعت‌های طلایی و استفاده از این فرصت برای حضور و فعالیت در این ساعت‌ها می‌تواند به نتایج مفیدتر در کسب و کارتان کمک کند.

۶. تبدیل مخاطب به مشتری و مشتری به مبلغ و بازاریاب:

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که بزرگ‌ترین دستاورد شما تبدیل مخاطب به مشتری نیست. بلکه تبدیل مشتری به یک مبلغ برای برندتان و آوردن مشتری‌های بیشتر است.

موفقیت شما زمانی کامل‌تر می‌شود که در توجیه و جذب مخاطب آن‌قدر خوب عمل کنید که نه‌تنها به مشتری شما تبدیل شود، بلکه برای شما تبلیغ کند و با خود مشتریان دیگر هم بیاورد.

هرچه بهتر و بیشتر در شبکه‌های اجتماعی ظاهر شوید و نکاتی که در شماره‌های قبل گفتیم کامل‌تر و دقیق‌تر رعایت کنید، در تبدیل مخاطب به مشتری و تبدیل مشتری به تبلیغ‌کننده موفق‌تر عمل خواهید کرد.

اشتباه نکنید! بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی فقط برای کسب درآمد بیشتر و توسعه‌ی فعالیت‌های اقتصادی نیست. در ظاهر اولین و مهم‌ترین هدف در بازاریابی شبکه های اجتماعی کسب سود بیشتر است.

اما این هدف هیچ تضادی با بازاریابی شبکه‌های اجتماعی که با اهدافی غیر از اهداف اقتصادی صورت می‌گیرد، ندارد.

خوب است به حوزه‌یBrand Awareness هم اشاره کنیم. می‌توان گفت یکی دیگر از اهدافی که با بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌توان به آن دست یافت، آگاهی و توسعه برند است.

شما یک محصول را برای فروش معرفی نمی‌کنید، بلکه یک برند را برای مشهورترشدن و شناخته‌ترشدن معرفی می‌کنید. درواقع مخاطبان بیشتری را از وجود برندی خاص آگاه می‌کنید و به آن هویت با ثبات‌تری می‌بخشید.
با در نظر داشتن هر نوع هدفی می‌توانید به دلتا گروپ مراجعه کنید و برای رسیدن به نتایج مورد نظر از آن‌ها در بازایابی شبکه های اجتماعی کمک بخواهید. این گروه به‌دلیل سابقه‌ی فعالیت طولانی در این زمینه و شناخت کافی از هرکدام از این شبکه‌ها می‌تواند شما را در مسیر درست‌تر و ثمربخش‌تر یاری کند.

نویسنده hasani

پاسخی بگذارید