دفتر تهران
دفتر تهران
دفتر مشهد
تلفن تماس : 02128427623 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00
تلفن تماس : 05136021407 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00

طراحی کاراکتر تبلیغاتی

  • 0

طراحی کاراکتر تبلیغاتی

طراحی کاراکتر تبلیغاتی

طراحی کاراکتر تبلیغاتی یعنی گامی مثبت و مهم در جهت هویت‌بخشیدن هرچه بیشتر به کسب و کار و برند.برای اینکه برند شما بیشتر شناخته شود و تأثیرگذارتر باشد، یا بهتر است بگویم در ذهن‌ها ماندگارتر باشد، باید هویتی خاص خود داشته باشد.دلتا گروپ سعی کرده است با به‌کارگیری افراد متخصص، به ارائه‌ی خدمات به مشتریان در اینحوزه بپردازد.

طراحی کاراکتر تبلیغاتی

هویت هر برند هم از عناصر خاصی مثل داشتن رنگ، شعار تبلیغاتی، کاراکتر تبلیغاتی و… تشکیل می‌شود. مجموعه‌ی این عناصر در کنار هم چیزی را تشکیل می‌دهند که به آن هویت برند گفته می‌شود.

کاراکتر تبلیغاتی یکی از این عناصر مهم است که در هویت‌سازی و ماندگاری هرچه بیشتر برند نقش بسزایی دارد. امروزه طراحی کاراکتر برند تبلیغاتی یکی از حوزه‌های بسیار تخصصی است

دلتا گروپ به شما کمک می‌کند با خلق یک کاراکتر تبلیغاتی خلاقانه، در معرفی و شناساندن محصولات و خدمات خود بهتر عمل کرده و بیشترین تأثیر را روی مخاطب خود بگذارید.

اگر شما کاراکتر تبلیغاتی نداشته باشید، باید سرمایه‌گذاری بیشتری برای ماندگارترکردن برندتان انجام دهید و حتی دیرتر هم به نتیجه می‌رسید.

انواع کاراکتر تبلیغاتی

کاراکترهای تبلیغاتی انواع مختلفی دارند؛ ازجمله کاراکترهای انسانی، کاراکترهای حیوانی و کاراکترهای فانتزی.

با توجه به نوع تجارت و محصول و خدمات، یکی از این کاراکترها انتخاب می‌شود. گاهی نیز کاراکترها گروهی هستند و شما از چند کاراکتر در کنار هم برای معرفی کسب و کارتان استفاده می‌کنید. کاری که دلتا گروپ می‌کند همین است:

تشخیص اینکه کدام نوع کاراکتر بیشتر به کار شما می‌آید و اینکه آیا یک کاراکتر برای شناساندن شما کافی است یا باید از چند کاراکتر در کنار هم استفاده کنید.

ضمن اینکه در طراحی کاراکتر تبلیغاتی باید توجه کرد که ویژگی‌های خاصی داشته باشد که باعث جلب توجه مخاطب شده و آن در ذهن برجسته کند. البته این خاص‌بودن نباید طوری باشد که مخاطبان آن را به‌کلی جدا از خود بدانند و در برقراری ارتباط با کاراکتر به مشکل بر بخورند.

ما در دلتا گروپ به تمام جوانب و ویژگی‌های خلق کاراکتر تبلیغاتی توجه کرده‌ و آن‌ها را به موارد زیر دسته‌بندی کرده‌ایم:

۱. سادگی:

هر چه شخصیت کاراکتر شما ساده‌تر و صریح‌تر و هدف آن مشخص‌تر باشد، درک آن نیز آسان‌تر بوده و مخاطبان بیشتری را به خود جذب می‌کند. شخصیت کاراکتر نباید طوری باشد که مخاطب در مواجهه با آن در دام رمزگشایی بیفتد و با یکسری عناصر پیچیده و مبهم رو‌به‌رو شود. در چنین شرایطی هر مخاطبی با هر سطحی از دانش و سن خود را مخاطب برند می‌داند و با آن احساس نزدیکی می‌کند.

۲. جذابیت بصری:

ظاهر کاراکتر تبلیغاتی شما باید برای مخاطب جذاب باشد. در طراحی ظاهری آن باید ویژگی‌هایی باشد که به محض روبه‌رویی با کاراکتر به چشم مخاطب بیاید و در ذهن او ثبت شود. البته این خاص‌بودن باید با ایجاد یک حس خوب همراه باشد، نه اینکه به‌دلیل ویژگی‌های منفی مورد توجه قرار گیرد. درواقع یکی از ویژگی‌های کاراکتر تبلیغاتی خوب این است که دیدن آن حس خوبی در مخاطب ایجاد کرده و لبخند را روی لب‌های مخاطب بنشاند.

۳. تناسب با ویژگی‌ها و ساختار برند:

کاراکترهایی که دلتا گروپ طراحی می‌کند با ویژگی‌های برنند شما همسو و هماهنگ است. اینکه ویژگی‌های ظاهری کاراکتر شما با ویژگی‌های برندتان یکی باشد، مسئله‌ی بسیار مهمی است. برای مثال اگر برند شما رنگ خاصی دارد و با آن رنگ شناخته شده است، باید در طراحی کاراکتر خود از این رنگ استفاده کنید. دلتا گروپ به شما کمک می‌کند ویژگی‌های برند خودت را بهتر بشناسید و با استفاده از آن‌ها در طراحی یک کاراکتر تبلیغاتی خوب موفق‌تر عمل کنید.

۴. قدرتمندبودن کاراکتر:

هرچه مردم از کاراکتر تبلیغاتی شما بیشترحمایت کنند، قدرت کاراکتر شما بیشتر خواهد بود. پس در طراحی کاراکتر باید به سلیقه‌ی مخاطبان و اینکه با چه عناصری بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند، دقت کنید.

محیط‌سازی برای کاراکتر

بعد از همه‌ی این نکات و هنگامی که کاراکتر تبلیغاتی شما طراحی شد، نکته‌ی مهم در محیط قرار گرفتن آن است. کاراکتر شما باید کاملاً به‌روز باشد و در محیط‌های گرافیکی که اتفاق‌های روزانه را در بر می‌گیرد، قرار بگیرد. مثل قرارگرفتن کاراکتر چی‌توز در جام جهانی و… . این مسئله باعث می‌شود شما کاراکتر را جزئی از جامعه و خود بدانید که مثل شما زندگی می‌کند، تجربه می‌کند و علایق مشترکی با شما دارد.

دلتا گروپ به شما کمک می‌کند کاراکتر تولید‌شده‌ی شما باورپذیرتر شود و دیگر از حالت یک طراحی گرافیکی صرف خارج گردد. با ما تماس بگیرید و با طراحی کاراکتر خوب هویت برند خود را محکم‌تر و جذاب‌تر کنید.

نویسنده hasani

پاسخی بگذارید