دفتر تهران
دفتر تهران
دفتر مشهد
تلفن تماس : 02128427623 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00
تلفن تماس : 05136021407 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00

دیجیتال ساینیج (Signage) و کاربردهای آن

دلــــتــــا گـــروپ > بلاگ > دیجیتال ساینیج > دیجیتال ساینیج (Signage) و کاربردهای آن
  • 0

دیجیتال ساینیج (Signage) و کاربردهای آن

دیجیتال ساینیج (Signage) چیست؟

امروزه یکی از پرطرفدارترین نوع تبلیغات که بیشترین بازده را خواهد داشت، تبلیغات دیداری ای است که در سطح شهر و اماکن عمومی بیشترین بازدید کننده را داشته باشد، مانند بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی که هر روز افراد زیادی به خاطر حضور در آن محل با این تبلیغات مواجه خواهند شد و می توانند به مشتری بالقوه شما تبدیل شوند.با کمک دلتا گروپ این راه آسان تر می شود.
عبارت ساینیج(Signage) در مفهوم کلی به معنای اطلاع رسانی و تبیلغات دیداری و معمولا از طریق بورد‌ها و تابلوها می‌باشد. به عبارت دیگر کلیه تابلو‌های پیام رسانی را که دارای پیغام‌هایی برای بازدید کنندگان هستند را می‌توان Signage نامید.

از نمونه های این تکنولوژی می توان به تابلوهای تبلیغاتی و اطلاع رسان موجود در سطح شهر، تابلوهای ترافیکی، تابلوهای موجود در صرافی ها و طلافروشی ها ، تابلوهای موجود در فست فودها ، فرودگاه ها، بانک ها و …. نام برد.

به بیان کلی هر تابلو یا بیلبورد یا بنر که در روی یک صفحه بزرگ قصد اطلاع رسانی بصری را به بیننده و مخاطب داشته باشد signage نامیده می شود. از این رو Digital Signage عبارت است از یک سیستم ترکیبی متشکل از سخت افزار ها و نرم افزارهای تخصصی نمایش اطلاعات با کاربری های متنوع برای سامانه های نمایش محتوای یکپارچه ای که امروزه وارد بازار کسب و کار شده اند.

طی تحقیقات ثابت شده است که تبلیغات گرافیکی و بصری می توانند اثرات بهتری بر مخاطب گذاشته و قدرت بالایی در جذب افراد داشته باشند . محل‌های نصب این سامانه می‌تواند در اتاق‌ها، دیوار راهرو، سالن جلسات و انتظار، رستوران، لابی، محوطه مانند تلویزیون شهری، نمای بیرونی ساختمان و… باشد.

این تکنولوژی با به کارگیری ویژگی های مختلف فن آوری ارتباطات و تبلیغات با توجه به سطح عظیم مخاطبی که درگیر خود میکند، توانسته است گام عظیمی در تبلیغات و روابط عمومی نوین بردارد. پس بنابراین تحقیقات، هم اکنون زمان آن رسیده است که صاحبان کسب و کار بیشتر از روش تبلیغات بصری و گرافیکی برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند که در این راه تیم حرفه ای دلتا گروپ شما را تنها نخواهد گذاشت.

ساینیج توانایی به تصویر کشیدن طرح های گرافیکی، صوت، تصویر، فیلم، متن و انواع محتوا را دارد و حتی می تواند این اطلاعات را به صورت ترکیبی از موارد فوق به بیننده منتقل کند به طوریکه تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد و در ذهنش حک شود.

هر چه تکنولوژی و عوامل آن در دنیای کنونی رو به پیشرفت باشد، گسترش این سیستم را بیشتر خواهیم دید زیرا هم اکنون این تکنولوژی یکی از پیشرفته ترین راه های تبیلغاتی و اطلاع رسانی عصر جدید می باشد که بیشترین تاثیرگذاری را روی مخاطب دارد.

حال وقت آن است که با توجه به دید کلی و مختصری که از دیجیتال ساینیج به دست آوردید انتخاب کنید که کدام روش تبلیغاتی را برای معرفی خود و خدمات و محصولاتتان انتخاب می کنید؟

شما باید با توجه به نوع نیاز خود و بسته به اینکه چه نوع کسب و کاری، در چه زمینه ای و وسعتی دارید یکی از روش ها را انتخاب کنید.

برای مثال اگر می خواهید تبلیغاتی با وسعت محلی و محدود داشته باشید بهتر از تکنولوژی وای فای مارکتینگ استفاده کنید که از مزیت های استفاده آن می توان موارد زیر را نام برد:

1- هزینه کمتری برای شما خواهد داشت

2- بازه زمانی خاصی برای نمایش تبیلغ شما به مشتری وجود ندارد و فقط کافیست مخاطب در محیط شما قرار گرفته و به وای فای مربوطه متصل شود تا شما بتوانید به صورت هدفمند تبلیغات خود را برای وی به نمایش در آورید.

3- مطالب نمایش داده شده برای مخاطب می تواند از هر نوع محتوای فیلم، عکس، متن و…. باشد.

4- شما می توانید تمام محتوا را در هر زمان و مکانی که بخواهید ویرایش کنید و بر روی محتوای تبلیغاتی نمایش داده شده کنترل داشته باشید.

5- حدودا مشتریانی را تحت پوشش قرار می دهد که نیازمند اطلاعات تبلیغاتی شما هستند زیرا در محیط کاری شما قرار گرفته اند.

6- به راحتی دستگاه قابل انتقال به مکان های مختلف است بدون اینکه در تنظیماتش مشکلی پیش بیاید.

7- راه اندازی و روش استفاده بسیار ساده ای دارد و دارای پنل کاربری مجزا است.

• اما عیب این روش نسبت به دیجیتال ساینیج در این است که مخاطب کمتری درگیر تبلیغ شما قرار خواهد گرفت چون تبلیغ محلی محسوب می شود.

حال اگر بخواهیم مزایا و معایب استفاده از دیجیتال ساینیج را برای کسب و کار شما برشماریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1- هزینه بیشتری نسبت به وای فای مارکتینگ خواهد داشت.

2- تعداد مخاطب بسیار بیشتری نسبت به وای فای مارکتینگ برای کسب و کار شما را تحت پوشش قرار می دهد.

3- تکنولوژی بسیار به روز و کاربردی است.

4- می توان به صورت محلی نیز از این تکنولوژی استفاده کنید.

5- قابلیت نمایش بر روی هر نوع نمایشگر

6- مخاطب برای بهره مندی از محتوای ارائه شده توسط شما نیاز به هیچ نوع اتصالی در گوشی و یا هرنوع سخت افزاری دیگری از سمت خود ندارد.

حال با دانش بیشتری می توانید به مقایسه روش های مختلف تبلیغات بپردازید و اگر نیاز به مشاوره در این زمینه داشتید می توانید با همکاران متخصص ما در دلتاگروپ ارتباط برقرار کنید تا بتوانیم شما را در این زمینه یاری دهیم.

نویسنده hasani

پاسخی بگذارید