دفتر تهران
دفتر تهران
دفتر مشهد
تلفن تماس : 02128427623 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00
تلفن تماس : 05136021407 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00

چگونگی معرفی اپلیکیشن ویرگول

دلــــتــــا گـــروپ > بلاگ > وبلاگ > استارتاپ ها > چگونگی معرفی اپلیکیشن ویرگول
  • 0

چگونگی معرفی اپلیکیشن ویرگول

ویرگولنسل جدید وبلاگ‌هایی است که از اولین روزهای پیدایش اینترنت مهمان این دهکده جهانی بوده‌اند.

ویرگول قرار است همدم شما باشد. همدمی برای همه لحظات و همه موضوعات که از دل و ذهن شما بر می‌آید. در آن می‌توانید از دلخوشی‌ها، مشاغل، خاطرات و هرآنچه که دوست دارید بنویسید و آن را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید.

دلتاگروپ ، ارائه دهنده  خدمات طراحی اپلیکیشن های آنلاین ، طراحی سایت سئو و بهینه سازی سایت تو یک خدمات شتابدهی  می باشد.

درخواست شما را در کمترین زمان ممکن با بهترین هزینه و بالاترین کیفیت مطابق با امکانات مورد نیاز شما تحویل میدهیم

تلفن تماس :   1058 937 0912    7623  2842  021 

ویرگول نوشتن را ساده کرده است

ویرگول نسل جدید وبلاگ‌هایی است که از اولین روزهای پیدایش اینترنت مهمان این دهکده جهانی بوده‌اند. اما این بار بستر نوشتن با گذشته فرق کرده است. در اینجا شما به سادگی می‌توانید بنویسید، به دور از هر امکان دست و پا گیر و بیهوده که تا به امروز در سایر سرویس‌ها با آن مواجه بوده‌اید.

تمرکز ما در ویرگول بر روی ساده کردن نحوه نوشتن است برای همین شما با یک ویرایشگر ساده سر و کار خواهید داشت که بیش از هرچیز دیگر به شما کمک می‌کند تا متن دلخواهتان را بنویسید و آن را با علاقه مندان به اشتراک بگذارید.

بیشتر خوانده شوید

به خاطر ساختار اجتماعی ویرگول شما دیگر نیازی به گشتن به دنبال خواننده برای نوشته‌هایتان ندارید. تنها کافی است مطلب خود را در ویرگول منتشر کنید و بقیه چیزها را به ما بسپارید. ما با در نظر گرفتن علایق خوانندگان، مطلب شما را به آن‌هایی که به موضوع آن علاقه مند هستند معرفی می‌کنیم و به این ترتیب مطلب شما همیشه در حال خوانده شدن است.

دسترسی خوانندگان به مطالب ارزشمند

طرف دیگر اما خوانندگان هستند، خوانندگانی که هر روز دقایقی از زمان خود را صرف خواندن و یادگرفتن می‌کنند. آن‌هایی که به ویرگول می‌آیند تا مطالب دست اول و ارزشمند بخوانند. در ویرگول شما به عنوان خواننده با تنها چیزی که سر و کار دارید متن است و نوشته. قرار است به دور از هرگونه پیچیدگی به شما کمک کنیم تا مطلب مورد نظرتان را بیابید و بخوانید.

ما اعتقاد داریم محتوا ارزشمند است. پس این ارزشمندی را با تبلیغ و ایجاد شلوغی خدشه دار نمی کنیم.

نخستین تجربه با ویرگول

سایت جوان ویرگول را که ظاهراً قرار است شبکه‌ای اجتماعی با محوریت محتوای بلند باشد، امروز پیدا کردم و در اولین برخورد، آن را بسیار جذاب یافتم.

خوبی‌های ویرگول

رابط کاربری مجموعه‌ی ویرگول ساده و روان است. از فونت‌هایی زیبا استفاده می‌کند و رنگ‌بندی آرامش‌بخشی دارد.

آرمان ویرگول زیباست. اگرچه اولین نیست و به قول یکی از دوستان، اگر تمش را سبز می‌کرد خود مدیوم می‌شد، و مجموعه‌هایی نظیر وردپرس و تامبلر نیز کم و بیش چنین هدفی را در نظر دارند (یا زمانی داشته‌اند)، اما نمونه‌ی خوبی در زبان فارسی سراغ ندارم. وقتی پای محتوای طولانی وسط باشد، نمی‌توان زیاد به سایت‌های خارجی که چپ به راست هستند و فکری برای فونت‌های فارسی نکرده‌اند و تاریخ ایرانی ندارند دل بست.

محدودیت‌های ویرگول

راه‌اندازی شبکه‌ای با محتوای فارسی در ایران، محدودیت‌هایی از ناحیه‌ی کاربران دارد و محدودیت‌هایی از ناحیه‌ی سیاست‌گذاران.

کاربران در وهله‌ی اول باید محتوایی وزین بسازند تا شبکه بتواند راهش را آن‌گونه که برنامه‌ریزی کرده باز کند، و از آن مهم‌تر، باید خط قرمزهایی در نوشته‌هایشان بگنجانند تا خود و دست‌اندرکاران ویرگول را به دردسر نیاندازند.

شاید یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی ویرگول، حوصله نداشتن کاربران باشد. این روزها یک توییت ۱۴۰ کاراکتری را هم تا انتها نمی‌خوانند و یا همان وسط‌ها لایک می‌زنند یا عصبانی می‌شوند و پاسخ می‌دهند و بسیار زیاد دیده شده که بعدها می‌نویسند «تا ته نخواندم». پای چند صفحه و چند پاراگراف هم وسط نبوده. حداکثر ۱۴۰ کاراکتر را بدون آن که تا ته بخوانند، قضاوت کرده‌اند.

کمبودهای ویرگول

آن طور که از نخستین گردش‌هایم در ویرگول فهمیده‌ام، شناسه‌ی کاربری خود را نمی‌توانم عوض کنم. حالا من با ایمیلم ثبت نام کردم و یک شناسه‌ای ثبت شد که دوستش ندارم. چه کنم؟

گفتم حالا که هنوز هیچ چیز ننوشته‌ام این حساب را حذف می‌کنم و حساب دیگری می‌سازم. این راه هم مسدود بود. دکمه‌ی حذف حساب برای یک شبکه‌ی اجتماعی از آن جهت مهم است که من به عنوان کاربر، باید بتوانم هر زمان که بخواهم عضویتم را قطع، یا معلق کنم. در ویرگول فعلاً نمی‌توانم.

گزینه‌ای برای خصوصی کردن حسابم هم نیافتم. قاعدتاً به عنوان یک کاربر حق دارم مطالبم را فقط برای گروه بسته‌ای از افرادی که می‌خواهم منتشر کنم، یا بعضی نوشته‌های خود را عمومی نکنم. در ویرگول چنین امکانی ندارم.

در بیشتر سیستم‌های وبلاگ‌نویسی این امکان را داریم که مطلبی را به عنوان پیش‌نویس ذخیره کنیم و بعداً به سراغ آن بیاییم. شاید در سایتی مثل توییتر این کار ضرورتی نداشته باشد، ولی هنگام نگارش محتوای بلند، بسیار به کار می‌آید و ویرگول، باید هرچه سریع‌تر فکری به حال آن کند.

هنوز نمی‌دانم که می‌توانم مطالب خود را ویرایش کنم یا نه. این چیزی است که پس از انتشار این پست خواهم فهمید. [به‌روزرسانی: امکان ویرایش دارد :)]

همچنین هنوز نمی‌دانم کاربران ثبت‌نام‌نکرده می‌توانند برای من یادداشت بگذارند و دیدگاهشان را مطرح کنند یا خیر.

ویرگول می‌گوید که آمار دقیقی از نوشته‌های ما می‌دهد. اما من هرچه گشتم جایی را نیافتم که آمار بازدید خوبی به من بدهد. اگر هم هست و پیدا نکردم، مشکل از رابط کاربری است. آنچه از اصطلاح «آمار دقیق» به ذهن من می‌آید، این است که بتوانم تعداد نمایش یک نوشته، اشتراک‌گذاری، یا لینک‌هایی که به آن شده را روی مثلا یک نمودار خطی ببینم.

بررسی سرویس وبلاگ‌نویسی ویرگول

چند وقت پیش سرویس ویرگول نظرم رو جلب کرد و بعد از یک بررسی مختصر تصمیم گرفتم از این سرویس برای شروع دوباره نوشتن استفاده کنم. ویرگول در همون اول کار نشون میده که ساده هست و از سرعت خوبی برخوردار هست و تاحدودی همون کاری رو که قراره انجام بده، انجام میده. ولی خب این سرویس که به تازگی نظرات و کاربران زیادی رو به خودش جلب کرده، حتما کم و کاستی‌هایی هم داره. در این مدت که از این سرویس استفاده کردم چند مورد به نظرم رسیده که یکی یکی در موردشون مینویسم:

بار اول که وارد سایت ویرگول شدم، بلافاصله میخواستم ببینم چه امکاناتی دارد. بنابراین دنبال چنین لینکی در هدر سایت بودم اما پیدا نکردم. اندازه یک صفحه که اسکرل کردم لینکی مبنی بر توضیحات بیشتر پیدا کردم که آن هم لینک میشود به یک پست از تیم ویرگول و برای من که در یک نگاه میخوام ببینم ویرگول چه امکاناتی دارد، جالب نبود.

البته یک لینک “ویرگول چیست” در هدر سایت قرار داره که من بعدا متوجه شدم اونجا هست. که البته اون لینک هم میره به همون پست وبلاگی که تیم ویرگول از خودشون نوشتند. اما اینکه چرا اون لینک رو برای بار اول ندیدم؟ شاید چون جاش اونجا، در کنار لوگوی ویرگول، نیست.

ویرایشگر خاص ویرگول

ویرگول ویرایشگری در اختیار اعضایش (شما بخوانید نویسندگانش) قرار می‌دهد که متعارف نیست.

این هم خوب است و هم بد.

خوبی‌اش آن است که زیباست و ساده. ویرگول عکس‌ها را در سطری جداگانه قرار می‌دهد که به زیبایی متن کمک می‌کند. ما لازم نیست استایل خاصی برای عکسمان در نظر بگیریم. ویرگول زحمت ماجرا را می‌کشد.

هشتاد درصد امکانات یک ویرایشگر متعارف، که درشت کردن متن و لینک دادن آن است را در اختیار می‌گذارد، ولی بیست درصد باقی هم چیزهایی نیستند که به عنوان یک وبلاگ‌نویس حاضر باشم به سادگی از سرشان بگذرم.

در ویرایشگر ویرگول نمی‌توانم رنگی برای نوشته‌ام تعیین کنم. نوشته‌های رنگی رنگی زیبا نیستند، اما شاید بخشی مهم‌تر باشد و بخواهم قرمز بنویسم. یا مثلاً ممکن است بخواهم همان «به‌روزرسانی» پاراگراف بالا را کمی از متن متمایز کنم که ویرگول دست و پای مرا ناجوانمردانه بسته است.

در ویرایشگر ویرگول نمی‌توانم لیست‌های شماره‌دار درست کنم. نمی‌توانم زیر بخشی از متنم خط بکشم یا روی نوشته‌ای را خط بزنم. نمی‌توانم جمله‌ای را وسط بگذارم یا مثلاً شعر فارسی بنویسم.

در ویرایشگر ویرگول می‌توانم به‌سادگی لینک بگذارم، اما نمی‌توانم تعیین کنم که این لینک در صفحه‌ای جدید باز شود یا در صفحه‌ی فعلی. همچنین لینک‌ها متمایز نیستند و تا مکان‌نما را به آن قسمت نبرم نمی‌توانم بفهمم لینک کجاست و مرزهایش کجایند.

و از همه آزاردهنده‌تر آن که نمی‌توانم سطرهای نوشته‌ام را تراز کنم. ممکن است در زبان‌های غربی اشکالی نداشته باشد که خط‌ها با هم تراز نباشند، اما این نقص در زبان فارسی من یکی را به‌شدت آزار می‌دهد.

شاید ویرگول در یادداشت شروع به کار خود، این قبیل امکانات را «دست و پا گیر» و «بیهوده» تلقی کند. اما از نظرِ منِ وبلاگ‌نویس، اینها نه بیهوده‌اند و نه لزوماً دست و پا گیر. شاید بهتر باشد به جای حذف کامل این قابلیت‌ها، آن‌ها را به جایی که کمتر دم دست باشد منتقل کنند یا در صورت انتخاب کاربر فعالش نمایند، یا حالا که سلیقه‌ی به این خوبی دارند، در رابط کاربری خود چاره‌ی دیگری غیر از حذف برایشان بیابند.

دلتاگروپ ، ارائه دهنده  خدمات طراحی اپلیکیشن های آنلاین ، طراحی سایت سئو و بهینه سازی سایت تو یک خدمات شتابدهی  می باشد.

درخواست شما را در کمترین زمان ممکن با بهترین هزینه و بالاترین کیفیت مطابق با امکانات مورد نیاز شما تحویل میدهیم

تلفن تماس :   1058 937 0912    7623  2842  021 

نویسنده shetabi

پاسخی بگذارید