دفتر تهران
دفتر تهران
دفتر مشهد
تلفن تماس : 02128427623 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00
تلفن تماس : 05136021407 info@deltagroup.co.com
شنبه تا پنجشنبه : 9:00 الی 18:00

طراحی هویت بصری

  • 0

طراحی هویت بصری

طراحی هویت بصری

طراحی هویت بصری مجموعه‌ای از ابزارهای تبلیغی یک شرکت به‌حساب می‌آید.هر کلمه‌ای که ما در طول روز می‌شنویم، ناخودآگاه تصویر خاصی را در ذهن‌مان تداعی می‌کند. با دلتاگروپ در ذهن ها ماندگارشوید.مثلاً: زمانیکه اسم گُل را می‌شنویم؛ انواع و اقسام گل‌ها با رنگ‌های مختلف و شکل‌های فراوان در ذهن‌مان مرور می‌شود.

این مساله درباره نام‌های تجاری نیز صادق است؛ وقتی شما نام بانک ملی را می‌شنوید؛ ناخودآگاه آرم و نشان این بانک در ذهن شما نقش می‌بندد.

هویت بصری

یا با شنیدن نام برند اپل به یاد همان سیب گاز زده معروف می‌افتید. این کار در بازار کسب و کار، طراحی هویت بصری نام دارد.
هویت بصری تمامی عناصر مرتبط با برند شما را در بر می‌گیرد. عناصری مانند:

لوگوی برند، رنگ‌های اصلی یا فرعی مخصوص به سازمان، طراحی اوراق اداری(مانند کارت ویزیت)، ست‌ اداری کارمندان، طراحی‌های مربوط به فاکتور فروش، طراحی ابزارهای بازاریابی(مانند بروشور و تراکت)، اینترفیس وب‌سایت، بسته‌بندی‌ها، فروش افزارها، لیست قیمت، دفترچه‌های محصول، ضمانت‌ نامه‌ها، تابلوهای سر در فروشگاه‌ها، لوح‌های اعلام نمایندگی، بیلبوردها و ویدئو گرافیک‌ها، طراحی تقویم یا قلم با نام تجاری سازمان و….

قطعاً با تمامی این توضیحات متوجه شده‌اید که طراحی هویت بصری برند، چه نقش مهمی در نمایش درست برندتان در میان مخاطبان ایفا می‌کند. در واقع بهترین راه نفوذ در ذهن مخاطبان استفاده از حواس بینایی‌شان است. یک تصویر شاخص، می‌تواند بدون نیاز به هیچ کلمه‌ای مرزهای جهانی را درنوردد و در عرض حتی چند روز مورد توجه جهانیان قرار گیرد.
تمامی عناصر بصری هر شرکت تجاری باید، یک هویت واحد داشته باشد تا در ذهن مخاطب بصورت ناخودآگاه تاثیر بگذارد. بدین شکل که آنها پس از مدتی، حتی با شنیدن نام برند شما یاد تصاویر، رنگها و المان‌های گرافیکی مورد نظرتان می‌افتند.

اگر در ابتدای راه بتوانید جایگاه مشخصی را در ذهن مخاطبان‌تان بسازید؛ در آینده با صرف هزینه‌های ناچیز می‌توانید آن ذهنیت را مجداً تداعی کنید. پس آنچه در ابتدای راه بسیار حیاتی است؛ ساخت هویت بصری برند شماست. برای انجام اینکار شما باید وظیفه طراحی هویت بصری خود را تنها به یک شرکت طراحی معتبر بسپارید تا یکپارچگی و انسجام درکارتان حفظ شود.

  • دلتا گروپ با داشتن تیمی حرفه‌ای از طراحان برجسته و متخصص مفتخر است که در جهت برندسازی نام تجاری شما از ابتدا تا انتهای راه شما را یاری کند. در واقع یکی از فواید طراحی هویت بصری، بالا رفتن میزان فروش نام تجاری شما و دیده شدن شما، توسط مخاطب است.در مرحله اول کار شما می‌توانید با گرفتن مشاوره از تیم دلتاگروپ برای کمک درجهت طراحی هویت بصری و برنامه‌ریزی برای فروش بیشتر برندتان کمک بگیرید.
  • در مرحله بعدی، گروه تبلیغاتی دلتاگروپ، کلیه برنامه‌ریزی‌ های تبلیغاتی شما از جمله: تعریف رنگ سازمانی، ایده‌پردازی در طراحی و در نهایت تکمیل هویت بصری را در جلسات مختلف به سرانجام خواهد رساند.پس از شکل‌گیری و تولّد هویت بصری برند شما، باید نظام‌ نامه‌ای که شامل:

دستورالعملها، بایدها و نبایدها، توضیحات فنی، اشکال مختلف استفاده از گرافیک برند و … ایجاد کنید تا به عنوان یک راهنمای جامع همیشه در درون سازمان‌تان مورد استفاده قرار گیرد.

تیم دلتاگروپ در بخش هویت بصری برند، چهار پکیج متناسب با شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، متوسط و کوچک طراحی کرده و با توجه به رویکرد و استراتژی هر شرکت، پکیج مرتبط با آن مجموعه را ارائه خواهد کرد.

پکیج اول:

پیش نیاز و به طور کلی زیر‌ساخت و پایه اساسی هویت بصری هر برند است. این پکیج مناسب برایکسب و کارها و برندهایی نوپا است که هنوز اقدامی جدی در بخش طراحی‌ها و هویت بصری خود انجام نداده‌اند.

این شرکت‌ها جزء سازمان‌های کوچک محسوب می‌شوند؛ بنابراین نیاز به اقلام هویتی زیادی ندارند و صرفاً یک زیر ساخت و پایه‌ی هویت بصری خُرد برای آن‌ها کفایت می‌کند.

پکیج دوم:

تیم دلتاگروپ دارای آیتم‌های بصری بیشتری است و نسبت به پکیج اول کامل‌تر به حساب می‌آید. این پکیج مناسب برندهایی است که بصورت تعاملی‌تری با مخاطبین خود در ارتباط هستند. عنصر مهم در این برندها طراحی مناسب در بسته بندی و … است. این برندها در واقع همان سازمانهای نسبتاً بزرگ تازه کار هستند که نیازمند انواع اقلام هویتی برای بازار کارشان هستند. این اقلام برای آنها از اهمیت حیاتی برخوردار
است.

پکیج سوم:

مناسب کسب و کارهایی است که در ابتدا و یا میانه راه هستند؛ امّا هنوز اقدام جدی و حرفه‌ای در بخش طراحی و هویت بصری خود انجام نداده‌اند

یا می‌خواهند تمامی طراحی‌های خود را مجددا از نو تعریف کنند. این برندها جزء سازمان‌های بزرگ محسوب می‌شوند و به دلیل بزرگی صنعت‌شان و داشتن رقبای جدی؛ نیاز به اقلام هویتی زیاد، آنهم به صورت یکپارچه و حرفه‌ای دارند؛ این برند‌ها با توجه به رقبای جدی خود، باید کاملاً هوشمندانه به رقابت بپردازند.

به این دلیل داشتن یک هویت بصری جامع و یکپارچه از اساسی‌ترین موارد مورد نیاز آن‌ها است.

پکیج نهایی:

دلتاگروپ نیز مناسب کسب و کارها و برندهایی است که رویکرد حرفه‌ای تری نسبت به بقیه برندها دارند و می‌خواهند تمام موارد بصری آنها بر پایه اصول هویتی برند پیش برود.

شما همراهان عزیز  دلتاگروپ می‌توانید برای خرید هریک از این اقلام یا کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی هویت بصری با ما در تماس باشید.

تلفن تماس :

09129371058

02128427623

نویسنده hasani

پاسخی بگذارید